تفاوت ادکلن تستر با ادکلن اصلی چیست؟

ادکلن تستر چیست؟

برند ها و شرکت های معتبر عرضه کننده عطر و ادکلن در کنار عطرها و ادکلن های اورجینال خود یک تستر اصلی همان عطر را قرار می دهند. معمولا در بین هر جین 12 تایی یک تستر عطر وجود دارد. تستر ها از لحاظ عطر و رایحه دقیقا همان عطر و رایحه ادکلن اورجینال را دارند و در واقع همان عطر با همان رایحه و همان ماندگاری است فقط در حجم و اندازه کوچکتر و برای اینکه مشتری قبل از خرید بسته بندی ادکلن اصل را باز نکند و با کمک تستر از بو و رایحه ادکلن آشنا شود و اگر از آن ادکلن خوشش آمد آن را خریداری کند در بسته بندی هایی کوچک تر در خدمت مشتری قرار می گیرد.

تفاوت ادکلن تستر و ادکلن اورجینال

همان طور که گفتیم ادکلن تستر و ادکلن اورجینال با هم هیچ فرقی ندارند زیرا اگر تفاوت وجود داشته باشد از هدف اصلی آن دور خواهد شد و در تناقض خواهد بود. تفاوت اصلی ادکلن اصل با تستر ادکلن در بسته بندی آن است. در واقع تسترها در بسته بندی مختلف تفاوت بسیار زیادی نسبت به ادکلن اورجینال دارند. به طور کلی تستر ها به صورت رایگان در اختیار عمده فروشان قرار می گیرد و در کشورهای خارجی حق فروش این محصول وجود ندارد ولی در ایران فرق می کند. زیرا هم عمده فروشان این تستر ها را رایگان در اختیار فروشندگان قرار نمی دهند و هم عده ای از مشتریان به دلیل ارزان تر بودن تستر ها در مقایسه با قیمت بالای ادکلن اصل خواستار خرید تستر ها می باشند.

تستر ادکلن هم مثل ادکلن، اصل و غیر اصل دارد بسیاری از افراد سودجو خود دست به کار می شوند و تستر ها را پر می کنند و برای فروش می آورند و تستر ها را بدون جعبه و بدون درب برای فروش ارائه می دهند. تستر اصل هم جعبه دارد و هم درب، درست است که جعبه و درب آن با بسته بندی ادکلن اورجینال متفاوت است اما به هر حال باید جعبه و درب داشته باشد و همچنین برای اصل بودن تستر بهتر است به کدی که بر روی جعبه زده شده دقت کنید و این کد دقیقا روی شیشه حک شده باشد.

میزان ماندگاری ادکلن تستر

عده ای بر این باورند که تستر ها ماندگاری بیشتری نسبت به ادکلن های اصل دارند اما اگر منطقی به این قضیه نگاه کنیم این کاملا اشتباه است و نباید تفاوتی بین تستر و ادکلن اصلی وجود داشته باشد و تمام برندها و شرکت های معتبر هم تلاش می کنند تا تفاوتی وجود نداشته باشد.

تفاوت ادکلن اصل با ادکلن تستر

همان طور که گفته شد هدف از تولید تستر عطر فقط تست کردن است نه چیز دیگر… البته این کار از طریق سمپل های عطر نیز وجود دارد. در واقع تستر های عطر نیازی به جعبه و بسته بندی زیبا و شیک ندارند و به همین دلیل در بسته بندی های ساده تر و بدون سلفون و چاپ اورجینال ارائه می گردند و همین امر موجب شده تا قیمت تستر های عطر خیلی کمتر از عطر های اورجینال باشد. انواع تستر عطر

نکته ای بسیار مهم این است که تشخیص اصل بودن تستر ها و عطر ها بسیار سخت می باشد و این کار برای فروشندگان نیز کاری دشوار است. متاسفانه کشور ترکیه و امارات اقدام به تولید تستر های کپی نموده اند که تشخیص این محصولات از اصل آن ها برای افراد متخصص هم بسیار سخت است پس بهتر است از تستری استفاده و خریداری نمایید که قبلا از عطر اورجینال آن استفاده کرده باشید.

راههایی برای تشخیص تستر اصلی

نباید هیچ تفاوتی بین اصالت رایحه، پخش بو و ماندگاری و ظاهر شیشه و … بین عطر اصل و تستر آن وجود داشته باشد و تنها تفاوت در بسته بندی و جعبه است. پس در هنگام خرید هوشیار باشید. هستند فروشنده هایی که شیشه های اصلی را با اسانس پر کرده باشند و با ادعای اینکه تستر هستند و یا عطر استوک هستند و یا در بارگیری جعبه خراب شده و از این داستان ها جنس تقلبی را می فروشند. انواع تستر عطر

شما برای تشخیص یک تستر اصل از تقلبی بارکدی را که روی آن قرار گرفته را در گوگل سرچ کنید و پس از جست و جو از اصل بودن آن آگاهی پیدا خواهید کرد و در واقع باید اضافه کنم که بیشتر تولید کنندگان معتبر در زمینه عطر و ادکلن تستر ها را با بسته بندی و جعبه سفید و یا قهوه ای و بدون سلفون ارائه می دهند.

مزایای ادکلن تستر چیست؟

یکی از مزایای ادکلن تستر قیمت پایین آن است. در واقع یک شیشه عطر اورجینال با تستر آن تفاوت چشم گیری دارد و در واقع یک بسته بندی زیبا باعث بالا رفتن قیمت این محصول شده پس این کاملا منطقی است که قیمت یک محصول اصل اما بدون بسته بندی پایین تر باشد. پس در واقع برای کسانی که به دنبال ظاهر عطر و بسته بندی و لاکچری بودن نیستند و عطر و رایحه و اصل بودن مد نظر است خرید تستر عطر ها بسیار مناسب است. بسته بندی عطر نشانه اصالت کالا و اصل بودن عطر است اما پرداختن هزینه های سنگین برای چیزی که چند دقیقه بعد از خرید دور ریخته می شود منطقی نیست به خصوص برای کسانی که از عطر ها بیشتر در بیرون از منزل استفاده می نمایند و تنها رایحه است که اهمیت دارد نه شکل و ظاهر آن عطر.

انواع ادکلن تستر کدامند

یک نوع از تستر ها به گونه ای است که کمپانی های تولید کننده ادکلن، به فروشندگان عطر هایی را می دهد که هیچ تفاوتی در بو و رایحه ندارد و فقط روی بسته بندی آن TESTER یا NOT FOR SALE درج شده است.

ماندگاری ادکلن تستر اورجینال

تستر نوع دوم که تولید کنندگان در بطری های مجزا به بازار عرضه می کنند تا در صورت مورد پسند بودن مشتری از نسخه اورجینال آن خریداری کند و هیچ تفاوتی از نظر رایحه و بو بین تستر عطر و عطر اورجینال وجود ندارد. بر روی این محصولات نیز TESTER یا NOT FOR SALE درج شده است.

تستر نوع سوم که هیچ فرقی بین این عطر با نوع اورجینال آن وجود ندارذ چه از نظر رایحه و چه از نظر شیشه کاملا شبیه هم هستند. در روند تولید گاهی ادکلن ها به علت خطای دستگاه ها بر روی بدنه آن ها ایراداتی به وجود می آید و بارکد آن ها قابل تشخیص نیست و با سایر محصولات با هزینه کمتر به کشورهای دیگر صادر می کنند این ادکلن ها نیز با نام TESTER یا NOT FOR SALE قابل تشخیص است. تستر عطر چیست

یکی از مزایای بزرگ خرید ادکلن تستر قیمت پایین آن است. شرکت های تجاری تولید کننده عطر و ادکلن در حال توسعه و پیشرفت متناسب با هر نوع سلیقه ای هستند و این تنوع انتخاب و خرید عطر را بسیار سخت می کند اما سمپل عطر ها به علت دارا بودن همان کیفیت و بو و رایحه عطر اصلی به ما در انتخاب و داشتن تنوع با پرداخت هزینه خیلی کمتر کمک می کند چرا که تستر ها هم با همان مایع اصلی پر شده اند و تنها تفاوت در ظرف است.

هر آنچه در مورد عطر و ادکلن باید بدانیم

10 ادکلن مردانه‌ای که زنان را جذب می‌کند

شما هم میتوانید نظری در مورد این مقاله بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *